Submitted by Mission_Tune_6064 t3_10whvz4 in springfieldMO
Ozarksmetalhead t1_j840zqv wrote
Reply to comment by Goblin4Morrison in Favorite dispo in town now that we can all buy recreational w33d? by Mission_Tune_6064
If they want more than 25 per gram on extract on anything less than 85% then forget about it. It can be grown for around 2-8 per gram after extract depending on on skill. No way lol. I saw like 40-50 for half grams at most of these places for 65-70%. That’s trash and bullshit prices haha.
notnotpegbundy t1_j841img wrote
But a lot of people don’t have the option of doing it themselves. So they’re capitalizing on that. I could make my own bread for like $1, but I don’t have the means to do so, so I spend $4 a loaf instead. Same concept.
I understand where you and OP both are coming from, but for some of us those prices are the only options we have and being condescending to someone who may not have the means to do it or get it cheaper is pretty crappy.
Viewing a single comment thread. View all comments